České normy a tabulky

Projektové práce ve stavebnictví

Projektová práce je nezbytnou součástí pro stavbu, přístavbu nebo větší přestavbu rodinného domku, bytu nebo kteréhokoli objektu. Projektovou prací se zabývají zejména architekti, výsledkem projektové práce je projektová dokumentace stavebního objektu.

Projektová dokumentace se dělí na několik částí, samozřejmě podle stavebního objektu a obsahuje průvodní část, technickou zprávu a výkresovou část. Výkresová část je velice důležitá. Je to podrobný výkres technické zprávy, je zde vykresleno vše jak bude vypadat, jaké budou použity materiály a dokonce i rozměry místností, dveří, balkonů a dalších částí bytového objektu a jeho jádra.

Projektovou dokumentaci je nutné předložit stavebnímu úřadu ještě před zahájením práce, následně bude buď práce schválena nebo ne. Zpracovat tuto dokumentaci je velice náročné a to nejen časově, ale především manuálně. Proto jsou tyto práce velice drahé a rozhodně ji nikdy nezpracuje nikdo, kdo není vzdělaný v oboru. Součástí projektové dokumentace může být i přesný nebo hrubý rozpočet pro výstavbu. To zahrnuje ale další práci na dokumentech, přesné výpočty a daleko více finančních prostředků jen za samotné zpracování. Co je ale jisté, že projektová práce byla a vždy bude potřeba.

Bez projektové dokumentace není nikdy možné získat povolení ke stavbě, k větším úpravám a bez platné dokumentace nebude nikdy objekt zapsán v katastru nemovitostí.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Vše pro stavbu a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.