České normy a tabulky

Technické normy

Technické normy jsou určité požadavky, které stanovují základní požadavky na kvalitu a bezpečnost nebo ochranu a zdraví. Technická norma jako taková působí ve státě jako pravidlo, které je závazné, stanovuje přesné provedení nebo vlastnosti objektu, jeho tvar nebo uspořádání podle postupů práce a jeho způsobu provedení podle řádně zpracované technické dokumentace. Stanoveny jsou normy platné pro Českou republiku, tak normy mezinárodní. Ústředním orgánem, který se stará o správný chod norem je Úřad pro technickou normalizaci. Seznam technických norem se dá najít nejen na internetových stránkách České normy, ale případně je možné se o jejich platnosti informovat.

Tyto stránky jsou aktualizovány téměř každý měsíc a tak je předpokládáno, že jsou informace platné. Normy jsou zde zařazeny do jednotlivých přehledných kategorií. V kategorii norem stavba a energie naleznete všechny momentálně dostupné normy z oboru stavebnictví.

V technických normách jsou zahrnuty nejen informace o tom, jak by měl výrobek vypadat, ale především jeho technické požadavky, jeho technické předpisy, které se musí řídit technickou normou. Všechny výrobky jsou opatřeny autorským zákonem, která jsou chráněna speciálním ustanovením, není tedy dovolené je porušovat nebo jakkoli měnit.

Tak stejně tomu platí i v jiných státech v rámci vyvážení českých výrobků.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Dodržované normy a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.