České normy a tabulky

Emisní normy euro tabulka

V důsledku přísných předpisů se v současné době zlepšují emisní charakteristiky automobilů. Směrodatný je velký technický průkaz vozu, kde naleznete v kolonce emise číslo automobilové směrnice. Podle této směrnice se můžete orientovat v Euro tabulce, kde naleznete normu Euro, kterou plní motor vašeho vozu.

Dříve si spousta lidí, když ještě nebylo v technickém průkazu vozidla zadáno číslo směrnice zajeli pouze do Stanice měření emisí a tam mechanici zjistily údaje. Dnes to ale už není možné, protože hodnoty pro směrnice jsou určovány při homologaci na speciálním přístroji, dynamometu, který je v určování velice přesný.

Také se jedná o velice drahý a na obsluhu složitý přístroj, ke kterému je nutné mít patřičné osvědčení. Bez osvědčení není možné stroj obsluhovat. Samozřejmě je nutné dle směrnice zaplatit určitý poplatek. Poplatek je vypočítán z toho, jakou směrnici Euro váš automobil plní. Vše se také odráží od roku výroby vašeho vozu. Pokud se v průkazu nenachází žádná směrnice podle které by bylo možné se orientovat v tabulce, tak je nutné obrátit se na poradnu Státní technické kontroly, která nejen že pravidelně kontroluje stav vozidla, ale i to, zda byl zaplacen emisní poplatek.

Emisní poplatky, které jsou určeny v tabulkách neplatí jen pro osobní automobily, ale i pro nákladní vozy nebo autobusy.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Normy na internetu a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.